Dlaczego warto ufać popularnym firmom pożyczkowym?

Dlaczego warto ufać popularnym firmom pożyczkowym?

Wiele osób zastanawia się nad wiarygodnością firm pożyczkowych. Na rynku pozabankowym nie brakuje bowiem pożyczkodawców, których lepiej omijać z daleka. Na szczęście znane z telewizji marki nie zaliczają się do tej grupy. Popularni pożyczkodawcy spełniają szereg warunków, dzięki którym możemy w pełni zaufać oferowanym przez nie usługom.

 

Po wejściu w życie tak zwanej ustawy antylichwiarskiej, pożyczkobiorcy mogą liczyć na większą ochronę w przypadku zaciągania pożyczek na raty i chwilówek. Dzięki tej ustawie możemy łatwo odróżnić nierzetelnych pożyczkodawców od tych działających uczciwie. Co więcej, w internecie dostępne są gotowe rankingi chwilówek oraz opinie klientów, z którymi warto się zapoznać przed złożeniem wniosku. Kierując się nimi znacznie łatwiej znajdziemy ofertę dopasowaną do swoich indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych.

Rejestr Firm Pożyczkowych

 

Zasada jest taka, że im dłużej dany pożyczkodawca działa na rynku, tym bardziej jest wiarygodny. Poparciem tej tezy są także rekomendacje udostępniane przez internautów w sieci. W związku z tym należy zachować dużą dozę ostrożności w przypadku nowopowstałych firm. Rankingi pożyczek są przygotowywane przez ekspertów finansowych, co jest z kolei bardzo pomocne dla osób, które nie brały jeszcze nigdy chwilówki przez internet i nie wiedzą, na jaką ofertę się zdecydować. Bardzo ważną kwestią jest także to, czy dana firma pożyczkowa widnieje w Rejestrze Firm Pożyczkowych prowadzonym przez KNF. Jeśli nie, lepiej zrezygnować z usług takiego pożyczkodawcy.

Komu można zaufać?

 

Dobrze znany większości PROVIDENT jest jedną z najstarszych instytucji pożyczkowych na polskim rynku. W firmie tej pożyczymy od 300 do 15 tysięcy złotych. Pożyczkę można spłacać w ratach w cyklu tygodniowych – do 90 dni lub miesięcznych – do 12 miesięcy. Inną opcją jest MONEDO NOW. Firma ta również cieszy się dużą popularnością i udziela długoterminowych pożyczki online.

W tej instytucji możemy złożyć wniosek o pożyczkę w kwocie od 1 500 do 10 000 złotych. INCREDIT z kolei umożliwia zaciągnięcie pierwszej pożyczki w kwocie do 7 000 zł. Spłatę takiego rozwiązania rozłożymy natomiast na okres od 1 do 24 miesięcy. Wiarygodną firmą jest także ZAPLO, gdzie nowi klienci mogą pożyczyć nawet 10 000 zł na 36 miesięcy.