Opinie o Ferratum

Opinie o Ferratum

0 Użytkownicy (2 votes)
Atrakcyjność oferty
Formalności
Szybkość rozpatrzenia wniosku
Szybkość wypłaty pieniędzy
Kontakt z pożyczkodawcą
Oceń

Weź pożyczkę

Ferratum jest obecnie jedną z największych firm na świecie, która obsługuje ponad 1,5 mln klientów. Obecna jest 20 krajach, w tym w Polsce. Firma udziela pożyczek na raty. Na co można liczyć korzystając z usług tej firmy?

Oferta pożyczki na raty Ferratum

Ferratum proponuje swoim klientom pożyczki na raty na okres od 6 do 24 miesięcy. Minimalną kwotą, o jaką można się ubiegać jest 1500 zł, a maksymalną 5000 zł. Biorąc maksymalną pożyczkę, podpisujesz umowę na 24 miesięcy. W tym czasie jesteś zobowiązany do spłacenia należności. Bank określa RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania pożyczki na 103%. Pożyczając 5000 zł, Ferratum trzeba oddać 9560 zł. Miesięczna rata w tym przypadku wyniesie 398,33 zł i należy taką sumę uiszczać na wskazanym rachunku w każdym miesiącu. Ferratum bardzo dobrze wypada w porównaniu z innymi firmami proponującymi podobne warunki.

Darmowa pożyczka w Ferratum

Marka Ferratum jest właścicielem firmy EkspresKasa. To właśnie ten podmiot proponuje swoim klientom darmowe chwilówki. W przypadku samego Ferratum nie ma promocji na darmową pożyczkę. Zresztą nie jest to żaden wyjątek, ponieważ bezpośrednia konkurencja banku również nie ma takiej opcji w swojej ofercie. Bank nie zdecydował się na wprowadzenie takiej promocji, ponieważ z reguły w ofercie pożyczek ratalnych takich rabatów dla klientów nie ma.

Warunki ubiegania się o pożyczkę w Ferratum

Decyzja kredytowa podejmowana jest przez bank bardzo szybko. Pieniądze trafią na Twoje konto w ciągu 10 minut od wydania tej decyzji. Nie będziesz musiał spełnić wielu kryteriów, aby tę pożyczkę otrzymać. Proces weryfikacyjny nie jest zbyt męczący i nie trwa długo. Zarobki bank weryfikuje na podstawie oświadczenia. Kluczowe są natomiast dla niego dane w KRD, BIG oraz ERIF. Jeżeli tam jesteś „czysty”, nie masz się o co martwić. Na pewno otrzymasz pożyczkę, której potrzebujesz, bo to właśnie od historii kredytowej zależy tu najwięcej.

Aby otrzymać pożyczkę w tej instytucji należy:
wybrać przycisk „KONTAKT” u góry strony,
wprowadzić dane osobowe i wysłać wniosek o kontakt z konsultantem,
czekać na telefon od doradcy,
przejść pozytywnie weryfikację telefoniczną,
przejść pozytywnie weryfikacje KRD, BIG, ERIF,
zapoznać się z umową,
odebrać pieniądze.

Zasady spłaty pożyczki w Ferratum

Osoby, które nie wywiążą się ze spłaty pożyczki w ustalonym terminie, muszą być świadome związanych z tym konsekwencji. Przede wszystkim naliczane będą odsetki, a także trzeba będzie ponieść koszty związane z monitem, który wysyłany jest do kredytobiorcy. Pierwsze wezwanie do zapłaty pojawia się po 7 dniach od momentu, w którym pożyczka miała zostać spłacona. Następne wezwanie dostarczane jest po 14 dniach od momentu wysłania pierwszego. Następnie wysyłane jest po upływie 25 dni, gdy drugie wezwanie również nie zostało wzięte pod uwagę przez pożyczkobiorcę. Kolejne wysyłane jest po 35 dniach. Jeżeli po tym ostatnim wezwaniu pożyczkobiorca nie odpowie, będzie naliczana kara w wysokości 180 zł, odsetki karne, a także kolejne raty. Brak spłaty przez dłuższy czas może skutkować wpisaniem klienta do rejestru KRD, BIG oraz ERIF.

Szukasz pożyczki w ferratum? Sprawdź najlepszą porównywarkę chwilówek i wybierz swoją pożyczkę w 3 minuty!